26 Mart 2010

Lost mu, kim? (SPOYLER İÇERİR)

Ebülü* bir Lost izleyicisi olarak söyleyebilirim ki, altıncı sezonda soruların cevabını bekliyoruz.

Yalnız ben soruları unuttum.

Her bölüme en az 5 tane "Burada bir bit yeniği var" ses efekti ekledikleri için, elimizde 1000'e yakın soru olduğunu görüyorum.

Konuya çözüm olarak şöyle bir şey okudum: Geçen sezonun ortalarında Lost ekibine yeni bir stajyer katılmış ve demişler ki çocuğa, hadi sen ilk sezondan itibaren bütün soruları bir çıkart bakalım. Çocuk baştan sona tüm bölümleri elinde not defteriyle izleyip teker teker yazmış o soruları. Sonra gitmiş yazar grubuna hevesle yazdıklarını vermiş. Yazar ekibi "aaa sağol çok yardımcı oldun canım" yapıp çocuğun yazdıklarına bakmamışlar bile. Zaten kendi kafalarında 20-30 tane soru varmış cevaplayacakları, stajyer çocuk da boş kalmasın diye böyle bir quest vermişler.

Tabii böyle bir şey okumadım.
Ama aklıma geldi, ben de bir stajyerken buna benzer bir quest gelmişti. Zilyonlarca olimpiyat DVD'si, hadi sen bunları izle, ilham veren, çığır açan olimpiyat anlarını not et, sonra 5 tane seç içinden, yazı yaz haklarında. Valla ben de oturdum izledim hepsini pür dikkat. İşe alınma umudum iyice tavan yapmıştı o dönem ama alınmam için daha birkaç ay daha varmış sonradan öğrendim. Neyse o yazdıklarımdan aklımda kalanlar, birincisi Abebe Bikila (çıplak ayak maraton koşan Etiyopyalı abi), ikincisi Dick Fosbury (Fosbury flop diye bir hareket yaratmış Amerikalı artistik patinajcı), bir de tabii Nadia Comaneci.

Neyse ne diyorduk, LOST.

Gündeme bomba gibi düşen haberi JJ Abrams yakınlarda açıkladı. Lost bittikten sonra aynı karakterlerin ve birkaç yeni karakterin olacağı yeni bir dizi projesi varmış: Adı da "FOUND" olacakmış. Konusu da şöyleymiş; adadan kurtulan karakterler yaşadıklarını hiç hatırlamayacaklarmış. Ama mesela Jack'le Kate karşılaşınca "Aaaa Jack" aksiyonu olacakmış ve birbirlerini bulduklarında böyle anıları fleşbeklerle canlanacakmış. Fleşbekler de ada fleşbekleri olacakmış. Yani Lost'u izlememiş olsanız bile hikayeye dahil olabilecekmişsiniz.
Tabii bu da yalan bir haberdi.

İyi günleeeer!

* Lost teorisi üretmeyen ama üretilen teorileri zevkle okuyan.

Hiç yorum yok: